Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opalování v soláriu

Pravidla správného opalování: 

à      maximálně jednu sluneční lázeň denně.

à      maximálně deset slunečních lázní během dvou až tří týdnů.

à      v následné době pak stačí jedna až dvě sluneční lázně za týden, aby se udrželo dosažené hnědé zbarvení.

à      držte se doporučených dob opalování pro daný typ kůže

à      za neškodné se považuje 50 ozařování za rok.

à      v soláriu nepoužívejte ochranné prostředky proti slunci.

à      při opalování mějte zavřené oči a vždy noste ochranné brýle.

à      před a po opalování ošetřete kůži, aby krásné hnědé zbarvení déle vydrželo. Na toto ošetření se zvlášť hodí solární kosmetika, neboť je vyvinuta pro speciální potřeby hnědé kůže.

Typy pleti:

Typ I - (cca 2% všech Středoevropanů): nápadně světlá kůže, narudlé vlasy, modrá barva očí, velmi silný sklon ke spálení kůže.

Obrazek

Typ II - (cca 12% všech Středoevropanů): světlá kůže, blond nebo světle hnědé vlasy, modrá až šedá nebo zelená barva očí, silný sklon ke spálení kůže.

Obrazek

Typ III - (cca 78% všech Středoevropanů): normální kůže, vlasy tmavě blond až hnědé, šedá až hnědá barva očí, mírný sklon ke spálení kůže.

Obrazek

Typ IV - (cca 8% všech Středoevropanů): hnědá až olivová kůže, tmavé vlasy a barva očí, téměř žádný sklon ke spálení.

Obrazek

Výhody opalování v soláriu

Opalování v kvalitním solárním studiu je vhodné pro všechny věkové skupiny bez rozdílu pohlaví či společenského postavení. Vždyť právě hezká a zdravá barva pokožky v průběhu celého roku účinně zvýší každému sebevědomí a bude bezesporu pozitivně vnímána vašim okolím.

Opalování v soláriu zvýší váš společenský image, výrazně působí proti depresím a má preventivní účinky proti virovým onemocněním.

 

Náhledy fotografií ze složky Solária

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hodnocení

(učitelka, 24. 9. 2007 16:47)

Téma je velice široké na zpracování, ale vděčné a často vyhledávané. Máš hezké fotoalbum. Tvé vlastní zpracování má chyby v úpravě jednotlivých odkazů - zejména nejednotné písmo, velikost, práce působí neprofesionálně a neupraveně. Chválím malé množství chyb pravopisných a strojopisných.

hodnocení

(učitelka, 24. 9. 2007 16:41)

Ahoj Markéto,
v této stránce porušuješ pravidla hry a to hned několikrát. Máš tu 7 druhů úpravy písma!!! Nedodržuješ pravidla výčtu, ukončení a začátek řádku ...